Колледждегі іс-шаралар

КОЛЛЕДЖДЕГІ ІС-ШАРАЛАР

Колледж қызметкерлерінің және педагогикалық ұжымының көмегімен оқушыларға арнап көптеген мәдени – тәрбиелік шаралар жүргізіледі

«Жаңа жұлдыз» сайысы

«Екі жұлдыз» айысы

«Дифиле» тігіншілердің киім үлгілері көрмесі

«Қаратау-Хан тағы» табиғатына саяхат

Шымкент қаласындағы жануарлар әлеміне саяхат

Колледж қырандары қалалық КТК-да жеңімпаз аталды

Колледж қызметкерлері облыстық спорттық жарыста

Колледж ішілік ұстаздар арасындағы сайыс

Колледж ішілік «Қыз аруы» сайысы

Колледжіміз облыстық қолөнер көрмесінде

КОЛЛЕДЖ ЖЕТІСТІКТЕРІ

Ізденіс-шығармашылық тақырыптары бойынша жұмыс жасайды:
Оқытушылардың аты –жөні Ізденіс-шығармашылық тақырыптары Неше Жылға? Қорғау мерзімі 2013-2014 о/ж
1 Жаңабаева Ж. Орыс тілі және әдебиеті сабағында Қараевтың «Деңгейлеп оқыту» технологиясын қолдану арқылы оқушылардың сөйлеу қабілетін арттыру 2011ж
Қараша
2 Айтжанов Н. Емдік, деңгейлік жаттығулардың оқушы денсаулығының түзелуіне ықпал етуі 2013ж
Наурыз
3 Ходжанова М. Қазақ әдебиеті сабағында оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту 2013ж
Қаңтар
4 Сарибасова С. Халық педагогикасы арқылы сабақтың сапасын арттыру 2011ж
Желтоқсан
5 Асаев Б. Ойын технологиясының түрлері 2011ж
6 Талипова И. Дәстүрлі емес (сайыс)сабақ түрлерінің химия пәнін оқытудағы ролі 2011ж
Желтоқсан
7 Джакупбекова С. Ақпараттық-коммуникациялық техеология элементтерін өндірістік оқыту сабағында қолдану тиімділігі 2012ж
Наурыз
8 Мирзахмедов Д. Электрондық оқулық құру және қолдану 2013
Қаңтар
9 Ибраева Д. Кәсіптік білім беруде математикалық талдау курсын оқытудың әдістемелік аспектілері 2013
Қаңтар
10 Айдагараева А. Есеп шығаруды үйрену жолдары
11 Аманова М. ХЕКС-ке өту мәселелері 2012ж
Сәуір
12 Базарбайқызы М. Өндірістік оқыту да оқыту әдістерін дұрыс таңдау 2013ж
Ақпан
13 Демеубаева Ж. Кәсіби шеберлік-нәтижелі әдістілікте 2013ж
Қаңтар
Мамыр
14 Айдаршаева Д. Интерактивті тақтаны сабақтың мазмұнын ашуда тиімді пайдалану Қаңтар
15 Нұргелдиева А. Иновациялық технологияларды сабақта қолданудың оқыту сапасын арттыруға әсері 2013ж
Қаңтар
16 Мұқанова М. Өндірістік оқыту сабағында жаңа технологияларды қолдану тиімділігі 2011ж
Ақпан
17 Алаева Ж. Киімді көркемдеп жобалау барысында құрастыру ерекшеліктері бойынша оқушылардың білім, білік дағдыларын қалыптастыру 2013ж
Мамыр

Оқытушылардың шығармашылық –ізденіс тақырыптары бойынша есебі әр ПБ отырыстарында тыңдалып, әдістемелік жұмыстары талданып отырылады.

2013-2014 оқу жылында курстан өткендер саны: – 7.
Олар:
Курстан өткен оқытушы Мерзімі Пәні Деңгейі
1 Мұқанова М. 23.09-05.10 өндіріс шебері Обл
2 Базарбайқызы М. 23.09-05.10 өндіріс шебері Обл
3 Кескенбаева Ш. 23.09-05.10 информатика Обл
4 Асаев Б. 07.-19.10 өндіріс шебері Обл
5 Демеубаева Ж. 21.10-02.11 өндіріс шебері Обл
6 Нұргелдиева А. 11-16.11 Арнайы пән Респуб.
7 Аманова М. 26.03-05.04 Арнайы пән Обл

Білім басқармасының жылдық жоспары бойынша әр колледждерге «Инновациялық жобалар мен идеялар» тақырыбында семинар өткізуді біздің колледжге сәуір айына жоспарлаған. Сол тақырыпта колледжішілік семинар өткізілді. Онда оқушылар шығармашылық жұмыстары мен инновациялық жобаларын қорғады.

  1. О-6 топ оқушысы Н. Құттыбек «Емдеуші пирамидалар»;
  2. О-6 топ оқушысы Мүсіл Жасұлан «Музыкалық шам»;
  3. Б-27 топ оқушысы Ә.Тишкенбаев «Сымсыз тасымалдаушы қуаттандырғыш»;
  4. Б-26 топ оқушысы Тастанбеков Ж. «Компьютермен басқарылатын жылыжай» атты бизнес жобасын;
  5. О-6 топ оқушысы Оразғалиева А. «Артезиан суын тиімді пайдалану» атты жобасын қорғап, олар төмендегі номинация бойынша:

«Үздік инновациялық жоба»- Тастанбеков Ж.;
«Үздік шығармашылық жұмыс»- Оразбаева А.;
«Ізденімпаз оқушы» – Құттыбек Н.;
«Үздік құрастырушы» -Тишкенбаев А мен Мүсіл Ж марапатталды.

Сонымен бірге оқушылардың шығармашылығын арттыру мақсатында Түркістан медицина колледжінде «Біздің өміріміздегі бейбіт атом» тақырыбында Онлайн жүйесімен өткізілген Республикалық ғылыми зерттеу конференциясының ғылыми зерттеу жинағына математика пәнінің оқытушысы Д.Ибраеваның жетекшілігімен О-6 тобының оқушысы Ә.Жәдігеровтың жасаған баяндамасы енді.

Сондай- ақ колледжлдегі дарынды оқушылардың шығармашылығын арттырып, ізгілікті бағыт-бағдар беріп тәрбиелеп жүрген директордың тәрбие жөніндегі орынбасары И.Б.Амирханова колледждің жас ақын қызы С.Құттықбайдың «Шыңыраудын қайнап шыққан бұлақпын » атты өлеңдер жинағының басылып шығуына көп көмегін тигізді.

Ақпараттандыру жұмыстары бойынша А.Нұргелдиеваның, Ж.Демеубаеваның, Н.Абдиевтің ашық сабақтары «Ұстаз жаршысы» газеті бетіне, И.Динараның ашық сабағы «Кентау шұғыласы» газет беттеріне жарияланды.

Өлшемге симас – өмірге құштарлық

ҚР Тәуелсіздігінің күні қарсаңында дарынды білім алушыларының жетістіктеріне марқайды. Облыстық білім беру басқармасы тарапынан 1-желтоқсан Президент күніне және 16-желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай ұйымдастырылған патриоттық әндер және шығармашылық байқауына қатысқан 41 колледждің ішінен 3-курс білім алушысы Дәмен Дәулет Мықтыбайұлы бас жүлде дипломымен марапатталса, қалалық «Жастар орталығы» ұйымдастырған «Білімді ұрпақ -тәуелсіз ел тірегі»атты жастар форумында «Үздік студент»жүлдесімен 3-курс білім алушысы Жәдігеров Әлішер Нұржанұлын, «Үздік ұстаз»жүлдесімен емдік дене шынықтыру пәнінің оқытушысы Н.Айтжанов марапатталды. ҚР Тәуелсіздігі күні құрметіне қала әкімінің алғыс хатымен 3-курс білім алушысы Қалиев Айдос Хамитовичті марапатталды.
Кәсіби маман даярлауда саналы тәрбие мен сапалы білімді ұштастырған, кәсіби біліктілігінің жаңашылдығы мен шеберлігін көрсете білген білім ордасының өндірістік оқыту шебері Д.Айдаршаеваны облыстық «Жыл патриоты-2014ж» жастар сыйлығы жобасын жүзеге асыру бойынша «Бар мейірім балаға»номинациясымен облыс әкімінің орынбасары Е.Айтаханов марапаттады.
Осы білім алушылардың топ жетекшісі Ж.Жаңабаева облыс әкімі А.Мырзахметовтың қолынан 2014 жылдың 25 желтоқсанда «Жылдың үздік қамқоршысы»номинациясын иеленді. Өлшемге симас – өмірге құштар жандарға қолдау көрсеткен кісілерге алғысымыз шексіз. «Қалауын тапса қар жанған» еңбектің жанғанына мақтанамыз.
Облыстық «Арай-2015ж» ән фестиваліне О-6 тобының білім алушысы Д.Дәмен қатысып, облыстық мәдениет басқармасының «Патриот» номинациясын иеленді.

2012-2013 оқу жылында
Аты-жөні Жылы Жетістігі
1 Кулкаев А. 28 қазан 2012ж Түркістан қ. «Мирас»жастар орталығының ұйымд. өткен ВРЕЙК данс би сайысында марапатталды.
2 Құттықбай С. 13 ақпан 2013ж Қалалық О.Бөкей ат. мәнерлеп оқу жарысында 3-орын
3 Лицей қырандары тобы 14 ақпан 2013ж Қалалық «Білімді жас-ел тірегі» атты КТК ойындарында 1-орын ,кубок иеленді.
4 Әлішер Г. 14 ақпан 2013ж Үздік ойыншы атағын иеммденді.
5 «Колледж қырандары» әзілкештер отауы КТК 1 сәуір 2013ж Қалалық мәдениет сарайында өткен «Күлекештер отауына»қатысқаны үшін марапатталды.
6 Жәдігеров Ә. 2 сәуір 2013ж Қалалық «Шешеннің тілі-семсердің жүзі» байқауында «Ділмәр шешен» атағымен марапатталды.
7 Дәмен Д. 21 қараша 2012ж
27 наурыз 2013ж
16 мамыр 2013ж
Обл. «Жанарым менң жүрегім»атты көзі әлсіз көретін адамдардың өнер сайысына қатысып қайтты.
Хабар агенттігі «Біз»бағдарламасына қатысты.
Обл. «Үкілі үміт» ән байқауында 3-орын
8 Қалиев А. 16 мамыр 2013ж Обл. «Үкілі үміт» ән байқауында дипломант
9 Тишкенбаев А. 16 мамыр 2013ж Обл. «Үкілі үміт»қылқалам және қолөнер шеберлері көрмесінде. Бас жүлде
10 Кенже Ә. 18-27 мамыр күндері, 2013ж ҚР 4 паролимпиадалық ойындарының жүгіру 800м бағдарламасы бойынша 2 күміске ие болған
11 Тастанбеков Ж. 18-27мамыр күндері, 2013ж ҚР 4 паролимпиадалық ойындарының жүгіру 400м бағдарламасы бойынша 2 күміске, 1 қолаға ие болған, ҚР туризм және спорт министрлігінің спорт комитетінен марапатталды
12 Айтпаева А. 16 мамыр 2013ж Обл. «Үкілі үміт»байқауында би жанрынан 2-орын
13 Филянова И. 18-27 мамыр күндері, 2013ж ҚР 4 паролимпиадалық ойындарында пауэрлифтингтен 4-орын, ҚР туризм және спорт министрлігінің спорт комитетінен марапатталды.
14 Әшім Ү. 16 мамыр 2013ж Обл. «Үкілі үміт»қылқалам және қолөнер шеберлері көрмесінде Бас жүлде
15 Омаров Е.
Мамчур В.
Мұратов Д.
Айтпаева А.
22 ақпан 2013ж ОҚО МАКМСМ үстел теннисінен біріншілікте 1-орын, топтық сайыс
2013-2014 оқу жылында
Аты-жөні Жылы Жетістігі
1 Айтпаева А. 16 шілде 2013ж
28.11.2013ж
12.06.2014ж
Талдықорған қаласында тоғызқұмалақтан жарысқа қатысты.
Обл. «Радуга жизни» ән фестивалінде марапатталды.
Алматыда тоғызқұмалақтан алтын алды.
2 Құттықбай С. 17.09. 2013ж
12.10.2013ж
21-28.10.2013ж
Қалалық тіл мерекесі шеруінде-қала әкімінің алғыс хатымен марапатталды.
Обл. «Алтын қауырсын»жүлдесімен 1-орын.
Астанада өткен «Бәріміз бірдейміз-кемсітуді білмейміз»Респ.тұңғыш фестивалге қатысты
3 Матлапов Д. 31.10.2013ж
12.10.2013ж
Қалалық өзге тіл өкілдері арасында «Тілім менің» байқауында марапатталды.
Обл. «Үздік студент» жүлдесімен 3-орынды иеленді.
4 С. Хасан 12.10.2013ж
31.10.2013ж
Обл. «Үздік студент»жүлдесімен 3-орынды иеленді.
Қалалық өзге тіл өкілдері арасында «Тілім менің» байқауында марапатталды.
5 Кулкаев А. 23.10.2013ж
28.11.2013ж
Обл. мүгедектер қоғамы «Менің елім Қазақста» фотокөрмесінен марапатталды.
Обл. «Радуга жизни»би фестивалінде 2-орын марапатталды.
6 Жәдігеров Ә. 17.09.2013ж Қалалық тіл мерекесі шеруінде-қала әкімінің алғыс хатымен марапатталды.
7 Дәмен Д. 28.11.2013ж Обл. «Радуга жизни» ән фестивалінде 1-орын марапатталды.
8 Қалиев А. 12.10. 2013ж
21-28.10.2013ж
28.11.2013ж
Обл. «Үздік студент» жүлдесімен 1-орын марапатталды.
Астанада өткен «Бәріміз бірдейміз-кемсітуді білмейміз» Респ.тұңғыш фестивалге қатысты.
Обл. «Радуга жизни» ән фестивалінде марапатталды.
9 Тишкенбаев А. 23.10.2013ж
28.11.2013ж
Обл. мүгедектер қоғамы.
«Менің елім Қазақстан» фотокөрмесінен марапатталды.
Обл. «Радуга жизни» қылқалам және қолөнер шеберлері көрмесінде 2 орын жүлде
10 Кенже Ә. 16.06.2014ж Жүгіруден ҚР құрамасында Талдықорғанда параолимпиадада 2 күміс алды
11 Тастанбеков Ж. 12.10. 2013ж
21-28.10.2013ж
16.06.2014ж
Обл. «Үздік студент» жүлдесімен 1-орын марапатталды.
Астанада өткен «Бәріміз бірдейміз-кемсітуді білмейміз» Респ.тұңғыш фестивалге қатысты.
Жүгіруден ҚР құрамасында Талдықорғанда параолимпиадада 2 алтын, 2 күміс алды.
12 Бадалова Ю. 31.10.2013ж
28.11.2013ж
Қалалық өзге тіл өкілдері арасында «Тілім менің»байқауында марапатталды.
Обл. «Радуга жизни» қылқалам және қолөнер шеберлері көрмесінде марапатталды.
13 Құттықбай Мейірхан 12.10.2013ж Обл. «Үздік студент» жүлдесімен 2-орын марапатталды
14 Айгисинова Замира 28.11.2013ж Обл. «Радуга жизни» қылқалам және қолөнер шеберлері көрмесінде 3 орын
15 Амантаев Қайнар 12.06.2014ж Алматыда тоғызқұмалақтан алтын алды

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *